SULTANPUR TRAIN INFORMATION



S.NO TRAIN NO: TRAIN NAME: ARRIVES DEPARTS STOP TIME M T W T F S S
1 19407 Ahmedabad Varanasi Express 01:55 02:00 5 min N N N N N Y N
2 04022 Dlipnbe Spl 02:15 02:20 5 min Y N N N Y N N
3 12327 Upasana Express 03:50 03:52 2 min N N N N N Y N
4 12369 Kumbha Express 03:50 03:52 2 min Y Y N Y Y N Y
4 09603 Ali Sln Inaq Sp 05:30 Ends - N N N N Y N N
5 14864 Jodhpur Marudhar Express 05:35 05:40 5 min Y N Y N N Y N
6 14016 Sadhbhawna Express 06:10 06:15 5 min Y N N T N Y N
7 14008 Delhi Sadhbhawna Express 06:10 06:15 5 min N N Y N Y N N
8 14014 Delhi Sultanpur Express 06:10 End - N Y N N N N Y
9 24227 Varanasi Varuna Express 07:06 07:08 2 min N Y Y N Y Y Y
10 18205 Durg Nautanwa Express 13:40 13:45 5min N N N N Y N N
11 19313 Indore Patna Express 08:00 08:05 5 min N N N Y N N N
12 13240 Kota jn patna Express 08:40 08:45 5 min N Y Y Y N N Y
13 12238 Begampura Express 10:10 10:15 5 min Y Y Y Y Y Y Y
14 12228 Upasana Express 11:00 11:02 2 min N N N Y N N Y
15 11067 Saket Express 07:40 07:45 5min N N N Y N N Y
16 12370 Hw Hwh sf Express 11:00 11:02 2 min Y Y Y N Y Y N
17 13414 Delhi farkka Express 11:25 11:25 5 min N Y N Y N N Y
18 13049 Howrah Amritsar Express 12:05 12:10 5 min Y Y Y Y Y Y Y
19 19403 Ahmedabad sultanpur Express 12:10 Ends - N N Y N N N N
20 14524 Ambala cant Muzaffarpur Express 12:25 12:30 5min N N Y N N N Y
21 19603 Adi sln Express 12:10 Ends - N N Y N N N N
22 14524 Kowa Hw Special 13:00 13:02 2min N N N N N N Y
23 13413 Malda Farakha Express 14:10 14:20 10min N Y N N Y N Y
24 04504 Cdq Bsb Spl 14:12 14:14 2min N Y N N Y N Y
25 13050 Amritsar Howrah Express 14:43 14:48 5min Y Y Y Y Y Y Y
26 12237 Begampura Express 14:45 14:50 5MIN Y Y Y Y Y Y Y
27 14015 Raxaul Sadhbhawna Express 15:15 15:30 15min Y N Y N N N N
28 14007 Raxaul Sadhbhawna Express 15:15 15:30 15min Y N Y Y N Y N
29 14013 Sultanpur Delhi Express Start 15:30 - N Y N N N N Y
30 12331 Himgiri Express 16:45 16:50 5min N N Y N N Y Y
31 18206 Nautanwa Durg Express 16:57 17:02 5min N N N N N Y N
32 11068 Saket Express 16:57 17:02 5min N N N Y N N Y
33 12391 Shramjeevi Express 17:08 17:10 2min Y Y Y Y Y Y Y
34 14523 Muzaffarpur Hariharnath Express 17:30 17:35 2min Y Y Y Y Y Y Y
35 19408 Varanasi Ahmedabad Express 17:30 17:35 5min N N N N Y N N
36 04209 Bsb Uhp Express 17:30 17:32 2min N Y N N Y N N
37 19404 Sultanpur Ahmedabad Express Start 17:35 - N N Y N N N N
38 19604 Sln Aii Express Start 17:35 - N N Y N N N N
39 12332 Himgiri Express 18:00 18:05 5min Y Y N N Y N N
40 19314 Rajendranagar Indore Via Sultanpur Express 18:00 18:05 -5min N N N N Y N N
41 13239 Patna Kota Express 18:55 19:00 5min Y N Y Y Y N N
42 12143 Ltt Sln Sup Express 18:45 Ends - Y N N N N N N
43 24228 Kanpur Central Varuna Express 20:23 20:05 2min N Y Y N Y Y Y
44 14228 Lucknow Varuna Express 20:23 20:05 2min Y N N Y N N N
45 04210 Usb Bsb spl 21:25 21:27 2min N N N Y N N Y
46 14228 Lucknow Varuna Express 20:23 20:05 2min Y N N Y N N N
47 14863 Varanasi Marudhar Express 20:50 20:55 5min N Y N N Y N Y
48 04210 Usb Bsb Express 21:25 21:27 2min N N N Y N N Y
49 03128 Hw Koaa Sf Spl 21:40 21:42 2min Y N N N N N N
50 04021 Pnb Dli puja S 22:13 22:18 5min Y Y Y Y Y Y Y
51 04644 Fzr Hwh spl 22:22 22:24 2min N N Y N N N N
52 12318 Akal Takhat Express 22:23 22:25 2min N Y N N Y N N
53 04503 Bsb Cdg spl 23:38 23:43 5min N Y N N Y N Y
54 12392 Shramjeevi N Express 23:40 23:42 2min Y Y Y Y Y Y Y
55 12144 Sin Ltt sp Start 23:55 - Y N N N N N N